АКЦІЯ:

Анкер з болтом М8х10х100

ціна 299,00 грн/100шт

поспішайте, кількість товару обмежена

 • 05.2022 - Обновлены цены на крепеж и метизы

 • 24.02.2022 - Нападение рф на Украину

 • 2021 - Регулярные поставки контейнеров с метрикой из Индии

 • 2014 - 2021 года - Регулярные поставки контейнеров с крепежом из Индии, Китая, Малайзии, Тайваня, ЕС

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ Асоціації "Міжнародне об'єднання виробників, експортерів та імпортерів кріплення "Фастексім"

Дорогие коллеги, партнеры.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України и Антимонопольний комітет України приняло беспрецедентное, недальновидное, очевидно вредное для этой самой экономики решение о введении заградительных пошлин на отдельные виды крепежа китайского производства в размере 94%. Это при том, что истец (Дружковский метизный завод), который производит от силы 10-15% ассортимента метизов, на который распространятся пошлина, просил ввести пошлину на уровне 20-52%. В своем рвении защитить отечественного производителя, основной рынок сбыта, которого всегда был - Российская Федерация и который долгие годы не занимался диверсификацией своих продаж, Минэкономики наносит удар в первую очередь по ничего не подозревающему потребителю.

Но даже не в этом дело.

Дело в том, что Китайские компании занимаются глобальной торговлей и как раз их цена имеет рыночное значения (в отличии от наших локальных производителей, которые работают в основном на внутренний рынок), поскольку точно такой же уровень цен на метизную продукцию существует и в других странах (Вьетнам, Индия, Малайзия и т.д.) на которые антидемпинговые ограничения не распространяются.

Наша компания присоединятся к заявлению ассоциации "Фастэксим".

Просим репост. Приводим текст заявления:

 

 

 

ВАЖЛИВО І ТЕРМІНОВО

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Асоціація "Міжнародне об'єднання виробників, експортерів та імпортерів кріплення "Фастексім" (далі – Асоціація "Фастексім") засвідчує вам свою повагу та звертається у зв'язку з антидемпінговим розслідуванням щодо імпорту в Україну сталевих кріплень походженням з КНР (далі – Розслідування), що проводиться Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (далі – Мінекономіки).

Таке розслідування було порушено за скаргою одного українського підприємства – ПрАТ "Дружківський завод металевих виробів". На його захист ще у травні 2020 року на імпорт сталевих кріплень було запроваджено попереднє антидемпінгове мито у розмірі 19,75% – безпрецедентне для України рішення, яке вже мало негативні наслідки для споживачів та імпортерів та створило для них додаткове фіскальне навантаження.

Відповідно до висновків Міністерства, найближчим часом планується запровадження остаточного антидемпінгового мита на широкий асортимент кріплень з КНР за вкрай високими ставками 32,47% - 44,53% для товару декількох експортерів, та за безпрецедентно високою ставкою 93,64% (!) для товару всіх інших китайських виробників та експортерів, що ввозяться українськими підприємствами в Україну. Настільки високий розмір запропонованої ставки остаточного антидемпінгового мита не тільки суттєво перевищує розмір ставки попереднього антидемпінгового мита (19,75%), але й навіть є значно вищим за ставку мита, яку першочергово просив запровадити сам заявник (20% – 52%).

Така практика відрізняється від розповсюджених у СОТ стандартів, зокрема у практиці Європейської Комісії. Настільки значна різниця між попереднім та остаточним антидемпінговим митом викликає запитання та стане ударом для українських імпортерів та споживачів, особливо з огляду на неоднозначність висновків Мінекономіки України щодо наявності достатніх підстав для застосування торговельних обмежень, на які Асоціація "Фастексім" неодноразово звертала увагу Мінекономіки під час розслідування.

Так, в рамках проведення Розслідування Асоціація "Фастексім" неодноразово звертала увагу Мінекономіки України на наступні обставини, якими пояснюється неприпустимість закриття імпорту кріплень в Україну, а саме:


 1. ПрАТ "Дружківський завод металевих виробів" не може повністю забезпечити попит на ринку України, оскільки виготовляє лише вузький асортимент сталевих кріплень;
 2.  причиною погіршення стану ПрАТ "Дружківський завод металевих виробів" є розірвання відносин з покупцями з Російської Федерації, а не конкуренція з китайськими постачальниками;
 3. національні інтереси потребують збалансованого аналізу – застосування заходів лише в інтересах одного підприємства є неприпустимим, особливо враховуючи, що таке підприємство навіть не є великим платником податків (на відміну від низки імпортерів, що також висловилися проти застосування заходів). У будь-якому випадку, існує ціла низка факторів, які спростовують позицію підприємства та беззаперечно свідчать про необхідність завершення розслідування без застосування заходів.

На практиці, антидемпінгові мита, що запроваджуються згідно з рішеннями Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (далі – Комісія), починають застосовуватися через 30 днів після публікації про прийняття відповідного рішення, однак рішення про тривалість "перехідного періоду" у кожному окремому випадку приймається самою Комісією.

Асоціація "Фастексім" просить врахувати, що, з огляду на специфіку ринку та країни експорту, такий поспіх із застосуванням остаточних мит у цьому Розслідуванні може призвести до:

 

 1. застосування фактично загороджувального мита у розмірі понад 90% на імпорт вже оплаченого українськими імпортерами товару, який знаходиться на півдорозі до покупців, що зробить такі операції закупівлі фактично збитковими, а українського покупця – безпомічним через незворотність операції закупівлі та вже виконаних перед постачальниками зобов'язань по оплаті;
 2. можливих зловживань з боку митниці у вигляді штучної затримки митного оформлення товару з метою очікування введення остаточного антидемпінгового мита та, як наслідок, збільшення фіскального навантаження на добросовісних українських імпортерів.

За схожих обставин постановою Кабінету Міністрів України "Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації" № 1147 від 30.12.2015, була передбачена можливість митного оформлення товару на суму здійсненої оплати за товар, якщо така передоплата була здійснена до початку дії заборони. Якщо подібне рішення було прийнято стосовно імпорту з Російської Федерації, яку офіційно визнано країною-агресором, видається цілком закономірним застосування подібного підходу до КНР, яка є наразі основним торговим партнером України.

Відтермінування застосування антидемпінгових заходів є також звичною практикою в іноземних юрисдикціях (зокрема, США). У практиці Комісії також уже були випадки зваженого підходу щодо відтермінування антидемпінгових заходів в цілях задоволення інтересів українських покупців. Наприклад, 13 лютого 2017 року Комісія призупинила дію антидемпінгових заходів щодо деяких азотних добрив з Російської Федерації, щоб дати можливість українським аграріям завершити весняну посівну .

З урахуванням наведених обставин, оскільки запропоноване рішення про застосування загороджувальних мит є незбалансованим та не враховує інтересів більшості учасників ринку сталевих кріплень, а швидкий початок дії мит призведе до катастрофічних наслідків для українських покупців кріплень з КНР, Асоціація "Фастексім", просить утриматися від прийняття поспішних рішень за результатами Розслідування з тим, щоб дослідити позицію споживачів стосовно можливих остаточних мит (та яка наразі не була досліджена Мінекономіки України через певну "розпорошеність" галузі та непредставлення інтересів споживачів в рамках Розслідування).

У разі ж, якщо відмова від застосування будь-яких заходів, на думку українських органів влади, є неприпустимою як така, ми просимо щонайменше:


 • забезпечити продовження строку застосування попередніх антидемпінгових заходів за ставкою 19,75% до шести місяців,
 • або, у разі прийняття рішення Комісії про введення остаточного антидемпінгового мита, просимо передбачити у тексті рішення Комісії можливість митного оформлення товару без сплати остаточного антидемпінгового мита на суму здійсненої суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності оплати за товар, яка була здійснена до введення остаточного антидемпінгового мита, а також товар, який був фактично ввезено на митну територію України станом на дату набуття чинності відповідним рішенням Комісії.

Загалом, ми наполягаємо на необхідності завершення Розслідування без застосування остаточних заходів та просимо Міністерство рекомендувати Комісії закрити Розслідування бeз застосування антидемпінгового мита.

На підтвердження позиції додаємо неконфіденційну версію коментарів до висновків Міністерства з викладенням позиції Асоціації.

 

З повагою,

Від імені Асоціації "Міжнародне об'єднання
виробників, експортерів та
імпортерів кріплення "Фастексім"

Голова Правління Б. М. Дмитрук